Безпристрастен поглед върху лозаризма



Производството во лизарските реони и виногорја е со различен интензитет. Тиквешкото виногорје е  главен произведител на винско грозје и вино во Македонија.По него, следат гевгелиско - валандовско виногорје, скопското виногорје, велешкото виногорје, и Струмичко - радовишкото виногорје.

Автор: Юлиана Стоичкова Юлиана Стоичкова завършва Факултета по журналистика на СУ „Св. Климент Охридски“. Дълги години се занимава с печатни медии в областта на градинарството и цветарството.

Онлайн медийна платформа, посветена на селското стопанство и хранителната индустрия в България

Широко внедрените в практиката цинебни препарати се оказа, че стимулират развитието на брашнестата мана, която за кратко време се разпространи, освен в районите на Черно море и Дунава, така и в цялата страна.

Промените на климата, които станаха особено видими през последното десетилетие, доведоха до най-горещите години в историята на планетата, а това изправи лозарите и винопроизводителите пред сериозни предизвикателства.

За добивање на вино се садат сорти за бело вино и сорти за црвено вино. Од белите вина најзастапени се: смедеревка, шардоне, жилавка, италијански ризлинг, рајнски ризлинг, белан и др.

По мнението на учените от Института в Плевен мерките за преодоляване негативното влияние на глобално затоплящия се и засушаващ се през последните години климат най-често са свързани с напояване, засаждане на нови лозя по на север или на по-голяма надморска височина, селекция за устойчивост при лозата, правилно райониране на сортовете лози, добра агротехника в лозята.

Изучават морфологичните, анатомични и физиологични особености ... Основи на лозарството на ТС

Одделението за лозарство работи на постојана интродукција и колекционирање на автохотните, регионалните и интернационални сорти винова лоза и ги проучува нивните агробиолошки и технолошки својства во различни лозарски реони со цел да се подобри сортиментот во државата.

Няма коментари. Бъдете първия с коментар по темата. Остави коментар: Име:

Ароматът лозарство на вината розе тук се характеризира с червени горски плодове и костилкови плодове. Вкусът е ефирен, заоблен, с апетитни акценти на къпина и зряла череша. Финалът е топъл, леко тръпчив, с изразена свежест.

Системата за капково напояване може да се използва и за внасяне на торове;

В литературата, като особено вредоносен патоген по лозата се съобщава бактерията

През юни, например, маната е пагубна за растението и ако скоро след пръскане с контактни препарати, е завалял дъжд, добре е да се мине повторно с препарата, защото дъждът лесно го отмива.

1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15

Comments on “Безпристрастен поглед върху лозаризма”

Leave a Reply

Gravatar